O Światowych Dniach Młodzieży

W roku 1984 doszło do organizacji wielkiego wydarzenia religijnego w swym charakterze, jakim była celebracja obchodów Jubileuszu Odkupienia. Miało to miejsce na placu świętego Piotra w Watykanie. Wtedy zjechało się mnóstwo  młodych ludzi, którzy uczestniczyli w spotkaniu specjalnie dla nich, przygotowanym przez ówczesnego papieża Jana Pawła II.

W zgromadzeniu wyżej wymienionym, szacuje się, iż uczestniczyło ponad trzysta tysięcy ludzi. Wtedy to właśnie padły z ust Ojca Świętego następujące kluczowe słowa – „ponieście ten krzyż przez wszystkie kontynenty świata”. I tak właśnie Krzyż stanowić zaczął niewiele później znak szczególny, ważny – nadrzędny symbol Światowych Dni Młodzieży, które organizowane się co parę lat a po raz pierwszy przygotowano je z zaangażowania Jana Pawła II.

Wtedy to zaczęto szukać Jezusa, wędrując w różne miejsca globu, w zależności od tego, gdzie przedsięwzięcie postanowiono zorganizować. To miała być wspólna przygoda, w jaką zaangażowani są ludzie młodzi oraz papież – głowa kościoła katolickiego.  Jeżeli natomiast  chodzi o oficjalne ustanowienie Światowych Dni Młodzieży, to trzeba podkreślić, iż miało to miejsce w roku 1985, kiedy to Organizacja Narodów Zjednoczonych zarządziła Międzynarodowy Rok Młodzieży. Podstawowym założeniem ŚDM okazało się dążenie do ukierunkowania młodych ludzi, pokazując im sens ludzkiego życia. To forma zjednywania młodzieży z całego świata. W trakcie wydarzenia można rozwinąć w sobie tolerancję, zmienić swa dotychczasową mentalność i otworzyć się na świat i inne narodowości.